Malý zdravotník

Ikona hodin3. 11. 2023
Ikona megafonuMateřská škola

3.11.2023 dopoledne nás navštíví profesionální zdravotníci se vzdělávacím programem, který vstřícnou a zábavnou formou seznámí děti s poskytováním první pomoci. Celý program je veden formou hry, obsahuje celou řadu důležitých informací. S dětmi se naučíme, jak přivolat pomoc a jak se mají zachovat při úrazech a akutních stavech.

S pomocí plyšového kamaráda, záchranáře Pepíka, ukážeme, jak zastavit krvácení anebo ošetřit drobná poranění. Děti si všechno prakticky vyzkouší, což je nezbytná podmínka výuky první pomoci. Součástí programu je atraktivní ukázka a prohlídka sanitního vozu ve školce. Děti si vyzkouší přístroje, vybavení i celou řadu pomůcek, které záchranáři používají při své práci.

V závěru programu si děti vyrobí postavičku záchranáře Pepíka a obdrží diplomy. Programy jsou vhodné pro děti ve věku 3 – 6 let.